تاریخچه بیونوریکا (Bionorica)

Joseph A. Popp

تاریخچه بیونوریکا (Bionorica)

شرکت بیونوریکا توسط جوزف پوپ (پدربزرگ صاحب فعلی آن) در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد. او اولین درمان خانگی گیاهی را به بازار عرضه نمود. حدود دوازده سال بعد فرزندانش ارنا پوپ داروساز شایسته و دکتر هانس اوسکار پوپ، متخصص داروهای طبیعی، مدیریت شرکت را با هدف توسعه در زمینه زمینه ی تولید و عرضه داروهای گیاه پزشکی بعهده گرفتند. در سال ۱۹۶۱ بیونوریکا به اولین دستگاه پُر کردن دارو، لیبل زنی و کارگران خط تولید، مجهز گردید.

سینوپرت که در درمان بیماری های تنفسی کاربرد دارد اولین داروی گیاهی تولید شده توسط بیونوریکا می باشد که امروزه پرفروش ترین داروی گیاهی در بازار دارویی آلمان و سایر کشورها می باشد.
بیونوریکا جزء شرکت های دارویی بود که داروهای گیاهی را تحت مطالعات کنترل شده، به مرحله آزمایش در آزمایشگاه های کیفی رساند.

Prof. Dr Michael A. Popp

پروفسور دکتر مایکل ای. پوپ (مدیر عامل فعلی شرکت) در سال ۱۹۸۸ مدیریت تولید داروهای گیاه پزشکی را آغاز نمود. در همان زمان، محل شرکت از نورمبرگ به نویمارت بایرن منتقل گردید. در سال ۱۹۸۹ پروفسور پوپ به مدیریت اجرایی منصوب شد و پس از آن تحقیقات گسترده ای را در زمینه های کشت، تجزیه و تحلیل، داروشناسی، سم شناسی و کاربرد بالینی داروها شروع کرد. امروزه بیونوریکا استانداردهای جهانی را در زمینه گیاه پزشکی نشر می دهد.

بیونوریکا از طریق همکاری فعال با شرکای توزیع داخلی و بین­ المللی، منافع خود را در خارج از کشور ارتقا می­دهد. علاوه بر این، دو شرکت تابعه در مجارستان با نام هایHerbextract  و Mediplant ایجاد کرد که گیاهان را برای بیونوریکا کشت می­کنند.
شرکت عصاره های گیاهی بیونوریکا Bionorica Extract S.L در جزایر مایورکا (اسپانیا) با هدف کاشت گیاهان دارویی، انتخاب ارقام با مواد موثره بالا و تولید عصاره های گیاهی استاندارد راه اندازی گردید.

بیونوریکا و فایتونیرینگ (Phytoneering)

Nature and modern science: Phytoneering

بیونوریکا از طریق فایتونیرینگ زمینه جدیدی از صنعت داروسازی را برای آینده ایجاد کرده است. با استفاده از فایتونیرینگ، پتانسیل عظیم و نهفته موجود در مواد موثره گیاهان طبیعی بگونه ای بکار گرفته می شود، تا داروهای موثر و با کیفیت تولید گردد. فایتونیرینگ ترکیبی از طبیعت (گیاه) و علم در تمام سطوح فرآیند تولید (مهندسی) است که نقش مهمی در اثربخشی محصولات دارویی، به خصوص در مورد داروهای گیاهی دارد و در این راستا، تلاش بیونوریکا برای تبدیل شدن به پیشرو جهانی در زمینه رشد گیاه‌پزشکی می باشد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ